Współpraca z Zespołem Szkół Budowlanych

Współpraca z Zespołem Szkół Budowlanych

Cieszymy się, że nasza współpraca z Zespołem Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku zatacza coraz szersze kręgi. Jako pracodawcy oceniający przygotowanie absolwentów do pracy zawodowej, rozumiemy doskonale jak ważne jest partnerstwo szkół i przedsiębiorstw w kształceniu młodych specjalistów.

Rzeczywistość pracy przy inwestycjach OZE często zaskakuje absolwentów. Mają kłopot z wykorzystaniem zdobytej wiedzy i są zaskoczeni zmieniającymi się dynamicznie okolicznościami. Naszym celem jest wsparcie w ich lepszym przygotowaniu praktycznym do zawodu.

Pokazujemy rzeczywiste wyzwania jakie czekają przyszłych projektantów, wykonawców i kierowników budowy w branży OZE i HVAC, umożliwiamy bezpośrednią pracę z nowoczesnymi technologiami i urządzeniami oraz pracę fizyczną w terenie na inwestycjach u naszych Klientów.

W ramach projektu “Wiemy więcej-Budujemy więcej” zrealizowaliśmy

  • staż nauczycielki przedmiotów zawodowych w naszej firmie
  • wykład dla maturzystów specjalności “technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” na temat technologii pomp ciepła
  • wizytę studyjną dla maturzystów na terenie jednej z naszych inwestycji OZE w kościele św. Trójcy w Supraślu

Dodatkowo zorganizowaliśmy

  • praktyki miesięczne w terenie, dla uczniów III klasy specjalności “technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”

Opiekunem merytorycznym powyższych działań z ramienia WES jest Jarosław Kozioł – Dyrektor ds. energetyki.

       

Powiązane wpisy

Menu